رجیستری مسافری

طرح رجیستری چیست؟

مدتی است که از اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل گذشته است، که طبق این طرح، تمامی گوشی های داخل کشور باید به صورت قانونی و توسط شرکت های ثبت شده و دارای مجوز به کشور وارد شوند و یا به صورت مسافری که تنها با این دو روش رجیستر خواهند شود یا به قولی از طرف اپراتور ها (همراه اول، ایرانسل و..) سرویس میگیرند.

با زوبین کالا جهت بررسی طرح رجیستری از مشاوره خرید گوشی بدون رجیستر تا ثبت و رجیستری گوشی به صورت مسافری همراه باشید.

رجیستری مسافری

آیا لازم است گوشی را رجیستر کنیم؟

با خرید گوشی بدون رجیستر و با انداختن سیم کارت بر روی گوشی، سامانه همتا (سامانه مبارزه با قاچاق) به کاربر یک مهلت ۳۰ روزه برای رجیستر و فرستادن اطلاعات مسافرتی کاربر می دهد که با فرستادن اطلاعات خواسته شده سامانه همتا، تلفن همراه به صورت دائمی از اپراتور های ایرانی سرویس خواهد گرفت. اما پیشنهاد می شود بعد از رویه های رجیستر کردن، کاربر سیم کارت را بر روی دستگاه قرار دهد(روشن کردن گوشی و استفاده از وای فا بلامانع است).

اما اگر سرویس دهی اپراتور برای شما اهمیت ندارد شما میتوانید از گوشی، بدون رجیستر کردن استفاده نمایید.

رجیستری مسافری و مزایای آن

از معافیت ۸۰ دلاری گمرکی برای ثبت گوشی استفاده کنید

رجیستری مسافری

تلفن همراه یکی از نیاز های کشورمان ایران است و تنها با واردات این نیاز تامین می شود. دولت از طریق شرکت های جواز دار اقدام به واردات گوشی کرده است. با این کار شرکت ها به صورت شفاف اقدام به واردات گوشی میکنند.

همچنین دولت برای جلوگیری از انحصار و ایجاد رقابت میان شرکت ها، برای مسافران خارج از کشور امکانی را فراهم کرده که است که با اطلاعات مسافری خود هر مسافر در سال یک گوشی را بتواند ثبت کند. از مزایای این روش برای مسافران معافیت ۸۰ دلاری برای ثبت گوشی و اقتصادی تر بودن نسبت به خرید گوشی های شرکتی است. اما اگر با رویه های رجیستر کردن گوشی آشنا نیستید با خرید از وبسایت زوبین کالا کارشناسان وبسایت زوبین کالا برای شما و بدون هزینه اضافه این روند را برای شما انجام می دهند.

چگونگی محاسبه گمرکی گوشی

گمرکی گوشی که در سایت گمرک پرداخت می شود چیزی تقریبا برابر با ۵ درصد قیمت گوشی می باشد (دلاری) می باشد. اگرچه برای دریافت قیمت دقیق گمرگی گوشی میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چگونگی رجیستر کردن گوشی

رجیستری مسافری

وبسایت زوبین کالا بدون هزینه اضافی دستگاه را برای مشتریان عزیز رجیستر مینماید. اما برای آشنایی کاربران به رویه های رجیستری مسافری  در زیر مراحل رجیستر کردن به صورت واضح شرح داده شده است.

مرحله اول:

در اولین مرحله به سایت اینترنتی گمرک به نشانی https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister مراجعه نمایید و در صفحه اول شناسه (imei) های دستگاه را به تعداد اسلات وارد نمایید و با زدن تیک قبول دارم و پر کردن کد امنیتی بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید.

صفحه اصلی سایت گمرک

مرحله دوم:

در مرحله دوم پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می شود که با تایید کردن اطلاعات نمایشی به مرحله بعدی راه خواهید یافت.

تایید کردن اطلاعات گمرک

مرحله سوم:

در این مرحله مدل و مشخصات دستگاه را انتخاب میکنیم.

انتخاب مدل دستگاه رجیستری گوشی

مرحله چهارم:

در این مرحله از رجیستری مسافری گوشی باید اطلاعات هویتی مسافر اعم از کد ملی، شماره گذرنامه، تلفن همراه و گمرک ورودی شخص مسافر را وارد نمایید. در این مرحله دقت داشته باشید تمامی اطلاعات وارد شده به اسم شخص صاحب پاسپورت باشد.

ورود اطلاعات هویتی جهت رجیستر

مرحله پنجم:

در این مرحله یک کد امنیتی برای شماره سیم کارتی که در مرحله قبل وارد شد ارسال می شود که باید در قسمت مربوطه وارد شود.

تایید کردن شماره تماس رجیستری

مرحله ششم:

در این مرحله شناسه پرداخت و مبلغ تعیین شده عوارض گمرکی را نمایش میدهد که در صورت تایید گزینه پرداخت را انتخاب نمایید. توصیه می شود شناسه پرداخت را نزد خود نگه دارید.

عوارض گمرکی رجیستری گوشی

مرحله آخر:

پس از پرداخت عوارض گمرک پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نمایش داده می شود توجه داشته باشید حتما کد پرداخت را نزد خود نگه دارید پس از تکمیل فرایند به سایت گمرک باز میگردید که با انتخاب گزینه ارسال اطلاعات به همتا کار را به اتمام برسانید. در صورتی که در مرحله ای از کار دچار مشکل شدید در زیر همین صفحه برای ما کامنت بگذارید.

ارسال اطلاعات به همتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *